معاون علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن مسافران در بیمارستان های گیلان خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه تعداد زیادی از مسافران به عنوان بیمار بدحال در بیمارستان های ما بستری هستند که نشان می دهد ویروس دلتا حتی با مسافران هم شوخی ندارد.

دکتر آبتین حیدرزاده ، با بیان اینکه ویروس دلتا در استان گیلان وجود دارد و در حال چرخش است، اظهار کرد: ۱۶۰ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان بستری شدند.

وی از بستری شدن مسافران در بیمارستان های گیلان خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه تعداد زیادی از مسافران به عنوان بیمار بدحال در بیمارستان های ما بستری هستند که نشان می دهد ویروس دلتا حتی با مسافران هم شوخی ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تعداد کل بستری های ما به ۶۳۰ نفر رسیده است، یادآور شد: افرادی که قصد سفر به گیلان را دارند باید منصرف شوند و افرادی که طی روزهای اخیر به گیلان سفر کردند، به استان خود بازگردند، زیرا وضعیت بیماری در استان گیلان خوب نیست و ترددها شرایط را بدتر می کند.

حیدرزاده، با اشاره به فرارسیدن عید قربان، از مردم خواست از میهمانی و دورهمی خودداری کنند و گفت: سعی کنید دید و بازدیدها را به حداقل برسانید و در صورت لزوم حتما در فضای باز و با استفاده از ماسک و رعایت فاصله دو متری باشد، زیرا ویروس در کمین ماست.

وی با بیان اینکه خطر شیوع کروناویروس در سراسر استان بسیار بالاست، خاطرنشان کرد: جز در موارد بسیار اضطراری از منزل خارج نشوید و حتما دست های خود را مرتب با آب و صابون بشویید و یا از محلول ضدعفونی کننده استفاده کنید.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا