به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری رشت از اجرای طرح ناظرین افتخاری در راستای تشدید نظارت بر قیمت ها و نحوه توزیع ارزاق عمومی در سطح بازار خبر داد.
 سیده زهرا میراعلمی در کارگروه ویژه نظارت بر بازار  با اشاره به برنامه ریزی انجام شده جهت استفاده از ظرفیت بسیج، دهیاران و اقشار مختلف مردم در  قالب طرح ناظرین افتخاری بازار، گفت:
فرمانداری رشت مقدمات تشکیل کارگروه ویژه تنطیم بازار و استفاده از ناظرین افتخاری را به اتمام رسانده است و تیم های بازرسی محسوس و غیر محسوس  در راستای نظارت بر قیمتها، به زودی  ماموریت خود را آغاز خواهند کرد.
وی با اشاره  به گستردگی بالای اجرای این طرح با توجه به  وسعت بالا و تعداد بالای واحدهای صنفی شهرستان، افزود: قرار است در قالب این طرح نظارتی، انواع تخلفات صنفی نظیر گرانفروشی، کم فروشی، عرضه کالا خارج از شبکه، عدم نصب قیمت، احتکار، فروش اجباری با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.
معاون برنامه  ریزی و توسعه فرمانداری رشت  با تاکید بر لزوم برخورد جدی و قاطعانه با سودجویانی  که نسبت به احتکار مایحتاج عمومی مردم اقدام می کنند، افزود: با توجه به ارزانی قیمت زمین و انبار در روستاها ، تعداد زیادی از این  انبارهای غیر مجاز در روستاها وجود دارد  که در نظر است  در قالب این طرح ضمن شناسایی محتکرین، سودجویان  به مراجع قانونی معرفی شوند.